אינפו סנטר בע"מ   |    טל. 04-8443035   |  לעיון בעיתון הדרושים האחרון  -  לחץ כאן

 

 
 
 
 

 

 מאמרים בתחום התעסוקה

חתימה על חוזה עבודה - מאת: עו"ד אריק שלו

מזל טוב התקבלת לעבודה!! עכשיו לצד ההתרגשות כדאי לחשוב על חוזה העבודה.
אני נשאל פעמים רבות על ידי עובדים ומעבידים מהו חוזה עבודה טוב?
בגדול חוזה עבודה טוב הוא חוזה מפורט שמגן על העובד ועל המעביד, מסדיר את הזכויות והחובות באופן ברור, מפורט והדדי ומאפשר ליישב מחלוקות עתידיות, אם יתעוררו, בצורה נינוחה ומחוץ לכותלי בית המשפט.

האם חובה לקיים חוזה?

חוזה העבודה הוא מאבני הבניין של דיני עבודה, אולם אין בחוק הוראה מפורשת המחייבת את עשייתו . חוק הודעה לעובד התשס"ב 2002 קובע כי חובה על המעביד לתת לעובד מסמך כתוב שבו מפורטים תנאי עבודתו של העובד, אולם מעבר לכך אין חובה נוספת. עם זאת, אני ממליץ גם למעבידים וגם לעובדים לחתום על חוזה על מנת להבטיח לכל הפחות שקט נפשי.

מהם סוגי חוזי העבודה

חוזי העבודה נחלקים לשלושה סוגים בהתאם לתקופת העבודה:
 
1. חוזי עבודה לתקופה לביצוע משימה מסוימת שעם ביצועה לא ניתן יהיה להאריך את תוקפו של החוזה או לחדשו.
2. חוזי עבודה לתקופות קצובות, כאשר הפסקת העבודה לפני תום התקופה הנקובה בחוזה, דינה כהפרת חוזה והנפגע יהיה זכאי לפיצוי בגין ההפרה.
3. חוזי עבודה לתקופה בלתי מוגבלת, שהם למעשה חוזי עבודה הרגיל שמרבית השכירים מתכוונים אליהם כאשר הם מדברים על חוזה. חוזה מסוג זה הוא חוזה אישי שאינו מוגבל בזמן או במשימה וכולל את שלל הרכיבים הקבועים והמשתנים.

מה צריך חוזה עבודה להכיל?

חוזה העבודה הבסיסי ביותר יכיל פירוט של שכר העבודה ותנאים סוציאליים בסיסים. עם זאת אני ממליץ שבמידה וקיימים תנאים נוספים, אלו יופיעו בחוזה.

למה כדאי לשים לב בחוזה העבודה?

ישנם מספר סעיפים ונספחים שעשויים להופיע בחוזה עבודה אישי ושחשוב לשים לב אליהם ולהיות מודעים למשמעותם.

תניית אי תחרות / סעיף הגבלת העיסוק

תניית אי תחרות או סעיף הגבלת העיסוק כפי שסעיף זה נקרא לפעמים הוא סעיף המגביל את יכולתו של העובד לעבוד בחברות דומות / מתחרות או בתפקידים ספציפיים למשך פרק זמן קצוב לאחר סיום עבודתו אצל המעביד. הבעיה המרכזית בסעיף מסוג זה היא שבשוק ממוקצע כמו שלנו איפה יעבוד מנהל תחום תשתיות סלולאריות אם לא אצל המתחרה הסלולארית, ומה תוכל מהנדסת ביוטכנולוגיה העובדת בתעשיית הפארמה לעשות אם לא לעסוק בתחומה?

 נספח סודיות

לצד תניית אי תחרות יופיע לעיתים נספח סודיות. נספח זה מטרתו למנוע גזל סודות מסחריים והעברתם למתחרים. אין זה חריג שעובד יקבל הצעת עבודה על ידי חברה מתחרה ומכיוון שניתן להניח שלא תמיד המניע הוא יכולותיו יוצאות הדופן של העובד, חברות רבות חשוב שזהו האמצעי היחיד להגן על עצמן מפני דליפת סודותיהן המסחריים.

אם כן, למה כדאי לשים לב בסעיפים האלו?

כדאי לשים לב למידתיות בסעיפים. כלומר האם הסעיף שנדרשים לחתום עליו הוא סעיף מידתי או האם הוא נטול פרופורציה ופוגע קשות ביכולת להשתכר בעתיד. סעיף שאינו מידתי בדרך כלל גם לא יתקבל בבית המשפט. אם תתעורר מחלוקת בנושא סעיפים אלו שתסתיים בבית המשפט, זה יבחן את מידתיות הסעיפים ויבדוק עד כמה ההעסקה אצל המעסיק החדש עשויה לפגוע בקודם, האם קיים סוד מסחרי שצריך להגן עליו, ואם כן האם ישנו חוסר תום לב בכוונת העובד וכוונת המעסיק החדש בהעסקתו.

חתימה על החוזה

ברגע שקיבלתם את חוזה העבודה מהמעביד אני ממליץ לבקש אותו הביתה לעיון בטרם החתימה עליו, ייתכן שבקריאה שנייה ושלישית תשימו לב לסעיף כזה או אחר שתרצו לשנות. כמו כן אני ממליץ מאוד לוודא שגם לאחר החתימה על החוזה תקבלו עותק חתום לידיכם. תזכרו שחובה על המעסיק לספק לכם עותק של החוזה.

בהצלחה!

עו"ד אריק שלו, בעל משרד עורכי דין אריק שלו ושות' המייצג עובדים ומעבידים בכל תחומי דיני העבודה.

About Usדף הבית  |  על החברה   | דרושים  |  עיתון הדרושים   | תקנון החברה  |  שאלות ותשובות  |  קורות חיים  |  מומלצים
חוות דעת משתמשים ולקוחות   |
 מאמרים חשובים בתחום התעסוקה   |  טיפול בהחזרי מס
 
Facebook   twitter
 
החברות המובילות בישראל המפרסמות באמצעות אינפו סנטר